tel.: 502 161 251 | @: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      

O mnie

Neuropsycholog

Tomasz Misiak

Nazywam się Tomasz Misiak i jestem absolwentem 5-letnich studiów magisterskich z zakresu psychologii. Ukończyłem również studia podyplomowe związane z diagnostyką psychologiczną, uprawniające mnie do przeprowadzania holistycznej diagnozy funkcjonowania człowieka w obszarze inteligencji, osobowości, nastroju oraz funkcji poznawczych. Obecnie jestem w trakcie 4-letniej specjalizacji klinicznej z neuropsychologii oraz przygotowania rozpoczęcia studiów doktoranckich. W swoim gabinecie w miejscowości Syców i Sieradz realizuję terapię Neurofeedback. Stale rozwijam swoją wiedzę i doświadczenie, biorąc udział w szkoleniach i konferencjach zarówno w kraju jak i zagranicą.

W swojej praktyce świadczonej m. in. w swoim gabinecie w Sycowie lub Sieradzu stawiam na jak najlepsze wykorzystanie wiedzy eksperckiej oraz jakość relacji terapeutycznej z pacjentem. Celem realizowanej przeze mnie pracy jest zapewnienie jak najszerszej, specjalistycznej opieki dla osób z chorobami psychiatrycznymi. Współpracuje z różnego rodzaju specjalistami z zakresu medycyny (neurolog, psychiatra, geriatra) tak, aby zapewnić pacjentom jak najlepszą pomoc. W skład działań, które można zaproponować chorym są zarówno metody farmakologiczne, jak i niefarmakologiczne. Te drugie opierają się na stymulacji funkcji poznawczych, psychoterapii, wsparciu psychologicznym, ustaleniu właściwej diety, edukacji o chorobie i postępowaniu w sytuacjach trudnych.

Pracuję z dziećmi, osobami dorosłymi oraz seniorami. Szczególną częścią moje aktywności zawodowej prowadzonej w Dementis Syców i Dementis Sieradz jest praca z osobami zmagającymi się z chorobami demencyjnymi, w szczególności z chorobą Alzheimera. Zajmuję się diagnozą i rehabilitacją neuropsychologiczną osób chorych na demencję, wspieram i edukuję opiekunów, prowadzę warsztaty oraz grupy wsparcia. Realizuję również szkolenia dla personelu prywatnych i państwowych Domów Opieki. Zajmuję się również popularyzowanie wiedzy o chorobach demencyjnych. Jestem autorem merytorycznym projektu „ALZHEIMER I JA – RAZEM ZROZUMIEMY” oraz webinarów na temat chorób demencyjnych. Oba projekty były realizowane dla Fundacji „KTO TO – zrozumieć Alzheimera” z Opola, z którą współpracuję.

Na co dzień można mnie spotkać we Wrocławskim Centrum Alzheimerowskim, w którym pracuję jako rater przy ocenie psychologicznej pacjentów biorących udział w badaniach klinicznych nowych leków przeciwko chorobie Alzheimera. Dodatkowo prowadzę własną praktykę w miejscowościach Sieradz i Syców. Dokładne adresy poradni w tych lokalizacjach znajdują się poniżej.

Osoby z zaburzeniami poznawczymi, wymagają właściwego podejścia, czasu i zrozumienia ze strony specjalisty, z którym współpracują. W moim gabinecie na pewno je Państwo znajdą. Uważam, że należy troszczyć się i walczyć o osoby chore, w każdym momencie ich życia, niezależnie od etapu i postępu choroby. A dzisiejsza wiedza naukowa, pozwala tę walkę zdecydowanie ułatwić.