Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Alzcheimer / Udary / Lęk / Depresja / Autyzm / Zespół Downa
Dla osób zmagających się z:
Pomoc i konsultacje kierowane są również dla osób, które są po udarach lub wszelkich urazach czaszkowo-mózgowych.
Konsultacje dedykowane są również osobom z zespowem Downa czy autyzmem.
Oferujemy pomoc dla dzieci z ADHD, dyslekcją czy dysgrafią oraz dla dzieci cierpiących na uzależnienie od sprzętów mobilnych jak smartfony, tablety oraz uzależnionych od mediów społęcznościowych.
Umów się na konsultację
opiera się na ocenie sprawności procesów poznawczych, w których skład wchodzą m.in.:
Pamięć
Funkcje językowe
Uwaga
Funkcje wykonawcze
Funkcje wzrokowo - przestrzenne
Myślenie i spostrzeganie
Umów się na konsultację z psychologiem i neuropsychologiem.
502 161 251
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Neuropsychologia jest subdyscypliną psychologii badającą związek pomiędzy pracą centralnego układu nerwowego (mózgu) a, zachowaniami pacjenta, opracowaną w wyniku obserwacji klinicznej objawów behawioralnych (zachowanie), emocjonalnych oraz poznawcznych. Neuropsycholog kliniczny jest osobą, która skończyła 5-letnie studia magisterskie z psychologii oraz 4-letnią specjalizację kliniczną z neuropsychologii, zdobywają tym samym szeroką wiedzę z zakresy psychologii, psychiatrii, neuroanatomii i neurofizjologii. Jego praca polega na badania i odkrywaniu związku pomiędzy funkcjonowaniem mózgu, a zachowaniem pacjenta. W efekcie diagnozy możliwe jest uzyskanie podglądu na funkcjonowanie pacjenta w codziennym życiu, pod względem takich kryteriów jak np.: pamięć, uwaga, myślenie, orientacja auto i allopsychiczna, funkcje wykonawcze. Diagnoza jest pierwszym ale bardzo ważnym elementem współpracy na linii neuropsycholog – pacjent. Dzięki niej możliwe jest opracowanie planu terapii/rehabilitacji, wyznaczając mocne i słabe strony funkcjonowania emocjonalnego, behawioralnego i poznawczego danej osoby.
W trakcie badania neuropsycholog wykorzystuje metody klasycznej diagnozy psychologicznej oraz specyficzne dla własnej dziedziny takie jak testy neuropsychologiczne czy próby kliniczne. Dodatkowo wspiera diagnozę za pomocą badań neuroobrazowych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, EEG). Swoją pracę i diagnozę z pacjentem zawsze stara się wykonywać w jak najbardziej komfortowy sposób, dla osoby która odwiedza jego gabinet.
Przebieg badania
W trakcie badania, neuropsycholog rozmawia z pacjentem, szczegółowo analizuje dostępną dokumentację medyczną oraz przeprowadza szereg testów psychometrycznych oraz tzw. prób klinicznych. Wykonanie pełnego badania procesów poznawczych zajmuje ok. 3-4 godzin i jest realizowana podczas kilku spotkań. Dzięki holistycznej diagnozie, możliwa jest ocena które procesy i w jakim stopniu zostały zaburzone oraz jakie są mocne strony pacjenta, na których można budować program rehabilitacji. Ponadto dobrze przeprowadzona diagnoza, pozwala z dużym prawdopodobieństwem na określenie, czy problem pacjenta są spowodowane organicznym uszkodzeniem tkanki mózgowej, czy też wynikają z innych problemów