tel.: 502 161 251 | @: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      

Szkolenia

Domy pomocy społecznej / Prywatne domy opieki / Stowarzyszenia / Fundacje

Realizuję indywidualne oraz grupowe szkolenia dla opiekunów osób starszych i chorych cierpiących na choroby demencyjne jak Alzheimer oraz po udarach i urazach czaszkowo - mózgowych.

 

Szkolenia dedykowane są dla:

  • domów pomocy społecznej
  • prywatnych domów opieki dziennej i całodobowej
  • stowarzyszeń zajmujących się osobami starszymi
  • fundacjami działającymi na rzecz seniorów z dolegliwościami demencyjnymi.

Praca z osobami zmagającymi się z trudnościami w pracy mózgu np. demencji jest bardzo wymagająca. Osoby sprawujące opiekę zarówno domową i zawodową, narażone są na bardzo wysoki poziom różnych trudności psychologicznych, wynikających z długoterminowego sprawowania opieki nad osobami chorymi.

 

Szkolenia i warsztaty mają na celu wprowadzenie uczestników w tematykę codziennych trudności chorych, uwrażliwienie ich na nie oraz zdobycie niezbędnych metod i narzędzi do codziennego, jak najlepszego radzenia sobie w opiece nad chorymi. Szkolenia realizowane są z wykorzystanie aspektów psychologicznych, pielęgniarskich, prawnych oraz pierwszej pomocy.

 

Podczas realizowanych warsztatów i szkoleń, uczestnicy zdobywają wiedzę o przydatnych narzędziach i metodach, takich jak np. komunikacja z osobą zmagającą się z trudnościami neuropoznawczymi, problemy z jedzeniem i piciem, praca z narzędziami do aktywizacji poznawczej, problemy ruchowe seniorów oraz uczą się sposób radzenia sobie z własnymi emocjami i stresem.